Olimpiada PCK

ARCHIWUM > 2017/2018

Agnieszka Domańska wśród laureatów XXVI Edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia Polskiego Czerwonego Krzyża etapu okręgowego w Lublinie.

Agnieszka Domańska z klasy IIIA gimnazjum reprezentowała szkołę oraz rejon radzyński podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK w Lublinie. Do konkursu przygotowała ją pani Anna Kowalczyk.  15 marca 2018r. odbył się etap okręgowy Olimpiady, podczas którego Agnieszka uplasowała się wśród laureatów zajmując II miejsce. Gratulujemy!!!
  Olimpiada jest konkursem wieloetapowym i obejmuje następujące szczeble:
szkolny (czyli podstawowy), rejonowy, okręgowy (inaczej wojewódzki), centralny (czyli finał). Dwie najlepsze uczestniczki etapu szkolnego Agnieszka Domańska i Alicja Skocz  zakwalifikowały się do etapu rejonowego w Radzyniu Podlaskim. Uczestnicy Olimpiady rozwiązywali test dotyczący prawidłowego odżywiania, pierwszej pomocy, ekologii oraz promocji zdrowego stylu życia. Najlepszy wynik wśród uczestników olimpiady na etapie rejonowym uzyskała Agnieszka Domańska i awansowała do etapu okręgowego. Przechodząc na wyższy szczebel Olimpiady dodatkowo musiała zaprezentować swoje umiejętności przeprowadzając akcje prozdrowotne w swoim środowisku lokalnym.
 Nasza szkoła jest to szkoła promująca zdrowy styl życia. Uczniowie mogą uczestniczyć w wielu projektach, akcjach, działaniach mających na celu wdrażanie dzieci i młodzieży do racjonalnego odżywiania się i zdrowego stylu życia. Wśród uczniów rozdawana była ulotka „H 2O to jest to”. Agnieszka zachęciła do współpracy swoje koleżanki i wspólnie wykonały zdrowe i kolorowe kanapki oraz słodkie przekąski. Dziewczęta przygotowały wafelki z miodkiem z ekologicznej pasieki „Pszczółka” oraz „Leśnej Pasieki”. Degustacje cieszyły się dużym uznaniem wśród dzieci i  młodzieży. Agnieszka czytała dzieciom fragmenty książki „Pszczoły” Piotra Sochy. Maluchy były bardzo zaciekawione oraz pięknie odpowiadały na zadawane pytania. Zdrowe poczęstunki królowały również w przedszkolu, gdzie dzieci przygotowały sałatkę owocową pod kierunkiem swoich pań.

Jeszcze raz gratulujemy Agnieszce i dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcje prozdrowotne w szkole.

A. Juszczyńska