Festiwal Piosenki Europejskiej

ARCHIWUM > 2016/2017

Festiwal Piosenki Europejskiej

„Do festiwalu wpłynęły aż 42 zgłoszenia. Łącznie w przesłuchaniach finałowych wzięło udział blisko 80 osób.  - Z naszego zaproszenia skorzystała młodzież aż z ośmiu powiatów z województw mazowieckiego i lubelskiego. Po raz pierwszy też gościliśmy młodzież z pow. ryckiego i węgrowskiego informuje Łukasz A. Wawryniuk, dyrektor M-GOK-u. Łącznie na scenie Sali Teatralnej ośrodka kultury w Mordach wzięło udział 35 solistów, zespołów wokalnych i wokalno-instrumentalnych. Każdy z uczestników oprócz po polsku, wykonał też utwór w języku obcym.”

Komisja Konkursowa w składzie:
Iwona Kobylińska
Przewodnicząca Komisji;
wokalistka i współzałożycielka siedleckiego zespołu Orkiestra Dni Naszych. Jej dorobek to 18 nagranych płyt w stylu folkowym i balladowym, ponad dwa tysiące zagranych koncertów na scenach całej Polski, a także poza jej granicami i udział w nagraniach wielu programów telewizyjnych i radiowych
Aneta Karczmarska
kierownik i dyrygent Zespołu Wokalnego Radość z Radomyśli, organistka w par. WIŚNIEW, absolwentka szkoły organistowskiej. Organizatorka wielu Uroczystości kulturalnych;
Krzysztof Chromiński
absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku (instrumentalistyka jazzowa fortepian oraz kompozycja współczesna); absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach (kompozycja i aranżacja jazzowa oraz realizacja dźwięku). Muzyk, kompozytor, instrumentalista, pedagog. Laureat Nagrody Marszałka Województwa Mazowieckiego za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej i upowszechniania szeroko pojętej kultury;
Tomasz Markiewicz
wokalista, autor tekstów piosenek, konferansjer, dziennikarz, recenzent muzyczny, twórca programów telewizyjnych, promotor zespołów rockowych, pomysłodawca, inicjator i organizator wielu koncertów i imprez estradowych, założyciel grupy rockowej SILVER POINTS;

Zespół Szkół w Wohyniu reprezentował Jakub Antoniuk, który wykonał dwa utwory: Pod wiatr oraz You Raise Me Up. Cieszymy się, że w tak licznym gronie wykonawców profesjonalne jury wyróżniło naszego ucznia. Podziękowania składamy też rodzicom Kuby a w szczególności mamie Renacie, która nie szczędzi czasu i poświęcenia aby dowozić syna na tak odległe festiwale (wróciliśmy o godzinie dwudziestej) Przez cały dzień mogliśmy podziwiać, jak też krytykować oglądane prezentacje, co tylko nas ugruntowało w przekonaniu, że możemy się cieszyć z takiego talentu - co nie zwalnia od dalszej, ciężkiej pracy w tej sferze.

- Elżbieta Tarasiuk