„Mistrz gry w warcaby”

ARCHIWUM > 2016/2017

Pierwszy Świetlicowy Turniej „Mistrz gry w warcaby”

29 maja 2017r. w świetlicy odbyła się pierwsza edycja turnieju o tytuł mistrza  i wice mistrza gry
w warcaby dla klas 1-3.
Dlaczego warcaby? Ponieważ to gra towarzyska o walorach edukacyjnych, która rozwija inteligencję, zdolności twórcze, logiczne myślenie, wycisza, mobilizuje dzieci do koncentracji uwagi. Współzawodnictwo uczy dzieci nabywania umiejętności taktycznego przewidywania następstw, tworzenia strategii oraz radzenia sobie z porażką.
Wychowawcy świetlicy - panie Edyta Uchaniuk i Katarzyna Kowalik zajęły się organizacją i czuwały nad przebiegiem turnieju.
Konkurs miał na celu przede wszystkim wyłonienie mistrza  i wice mistrza gry w warcaby, ale także popularyzację zabawowej formy spędzania czasu wolnego, kształtowanie umiejętności nawiązywania kontaktów z rówieśnikami poprzez zabawę oraz rozwijanie umiejętności przestrzegania zasad   i radzenia sobie z wygraną i porażką.
Konkurs, skierowany był do wszystkich chętnych uczniów uczęszczających do świetlicy. Został przeprowadzony w dwóch grupach wiekowych: młodszej (uczniowie klas 1 i 2) oraz starszej (uczniowie klas 3). W turnieju w zięli udział uczniowie, którzy pomyślnie przeszli eliminacje w swoich klasach.
Przed przystąpieniem do gry zawodnicy zostali zapoznani z regułami konkursu oraz tabelą rozgrywek warcabowych w systemie pucharowym. Przeprowadzono losowanie w obecności komisji uczniowskiej, które miało na celu wyłonienie par walczących ze sobą w poszczególnych etapach konkursu. Zawodnik, który wygrał mecz, przechodził do następnego etapu, natomiast przegrany odpadał z turnieju. Pomimo naturalnego współzawodnictwa i narastających  emocji, które niewątpliwie towarzyszyły zawodnikom, rozgrywki warcabowe przebiegały w miłej i przyjaznej atmosferze.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:
I miejsce i tytuł MISTRZA zdobył Hubert Siemionek klasa IIIb
WICE  MISTRZ Patryk Trochimiak klasa IIa
Zdobywca pierwszego  i drugiego miejsca otrzymał  nagrodę rzeczową i dyplom. Uczniowie, którzy walczyli o tytuł mistrza gry w  warcaby otrzymali  drobne upominki oraz dyplomy. Słodki upominek i dyplom dla każdego uczestnika sponsorował sklepik szkolny. Nagrody rzeczowe ufundowane zostały przez „Przyjaciół świetlicy”

Gratulujemy!!! Do zobaczenia za rok!

Agnieszka Juszczyńska