Powiatowy Dzień Strażaka

ARCHIWUM > 2015/2016

POWIATOWE OBCHODY DNIA STRAŻAKA 2016-05-17

Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze przy Zespole Szkół w Wohyniu wraz z opiekunami zostały zaproszone na POWIATOWE OBCHODY DNIA STRAŻAKA, które obyły się 14 maja 2016 roku w Radzyniu Podlaskim. Honorowy Patronat nad uroczystością objął Starosta Powiatu Radzyńskiego. O godz. 14:50 - po zbiórce przy cmentarzu parafialnym, pododdziały i zaproszeni goście przemaszerowali do kościoła p. w. Błogosławionych Męczenników Podlaskich. Tam wszyscy uczestniczyli w uroczystej Mszy Świętej w intencji strażaków powiatu radzyńskiego. Część oficjalna Powiatowych Obchodów odbyła się w Komendzie Powiatowej PSP:

• hymn państwowy i strażacki;

• powitanie uczestników i wręczenie odznaczeń;

• otwarcie sali edukacyjnej „Ognik”;

• przemówienia okolicznościowe;

• tradycyjna wymiana doświadczeń, posiłek strażacki.

Nasze drużyny reprezentowali uczniowie:
Milena Uchaniuk, Katarzyna Pacześniowska, Oliwia Rybicka, Aneta Kościańczuk, Adrian Kłoczko, Kacper Siłaczuk, Leszek Trościańczyk, Łukasz Domański
Opiekunowie: Ż. Zalewska, D. Tarasiuk
Link do relacji z uroczystości

D. Tarasiuk