Warsztaty teatralne

ARCHIWUM > 2017/2018

Warsztaty teatralne

W dniu 16 maja 2018r. gościliśmy w naszej szkole Pana Macieja Czapskiego - znakomitego aktora sceny siedleckiej, reżysera, kierownika artystycznego studia Teatralnego im. Jacka Woszczerowicza przy Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach. Przeprowadził on warsztaty teatralne dla młodych miłośników teatru. Pan Czapski nauczył nas wielu technik modulacji głosu, wydechu oraz przełamywania nieśmiałości i radzenia sobie z tremą. Ćwiczyliśmy dykcję. Graliśmy w różne aktorskie gry z wykorzystaniem pantominy, m.in.: kalambury połączone z głuchym telefonem.
   Najbardziej podobały mi się ćwiczenia, które polegały na jak najdłuższym utrzymaniu karteczki papieru na ścianie tylko na nią dmuchając. Mało komu udało się ją utrzymać na ścianie dłużej niż 10 sekund, ale zadanie to sprawiło nam dużo radości i śmiechu.
    Mam nadzieję, że jeszcze nie raz zawita do nas aktor, który wniesie tak dużo motywacji i pozytywnej energii młodemu pokoleniu aktorów naszej szkoły.

Anna Juszczyńska, kl. IIC.