Zespół Szkół im. Unitów Podlaskich w Wohyniu - Uczniowska strona internetowa

Idź do spisu treści

Menu główne

„Fura dla króla”

ARCHIWUM > 2019/2020

„Fura dla króla” powstaje w Wohyniu

   Młodzież z Gminy Wohyń, biorąca udział w programie Równać Szanse, realizuje projekt „Król jedzie, czyli historia o tym, jak Wohyń przygotowywał się do wizyty króla”. Koordynatorami grupy są Barbara Banaszczyk i Agnieszka Juszczyńska.
  W naszym projekcie przygotowujemy samochód, który chcemy ucharakteryzować na pojazd króla
relacjonuje Kamil. Pierwszym zadaniem było przeglądnięcie ogłoszeń w celu znalezienia najlepszego modelu. Każdy miał cały tydzień, aby znaleźć kilka godnych propozycji. Następnie grupa spotkała się u Pana Dariusza Kubajko w celu „obgadania całej sprawy”. Ze wszystkich ofert wybrali samochód klasyczny jakim jest Polonez Caro+. W końcu nadszedł dzień zakupu samochodu. Młodzież pojechała do Osmolic Pierwszych k/Lublina. Podczas rozmowy z właścicielką, która zamieściła ogłoszenie, Damian i Marek wynegocjowali cenę mniejszą o 600zł od  wystawionej. Jak na samochód z 1997r. był w dobrym stanie. Wszyscy bezpiecznie i szczęśliwie wrócili do domu. Kilka dni później rozpoczęły się prace przy samochodzie. Zdemontowano tapicerkę wraz z siedzeniami oraz całą karoserię. Tak przygotowane auto  trafiło do blacharza w Maryninie. Miał on za zadanie nałożenie lakieru przeciwrdzewnego itp. Auto wróciło do grupy, która od razu zaczęła przy nim majsterkować. Obecnie samochód garażuje w Bezwoli u pana Krzysztofa Grzywaczewskiego, któremu bardzo spodobał się projekt i to właśnie u niego są prowadzone prace przy aucie.
   "Najważniejsze było dla mnie to, że wspólnie z chłopakami mogliśmy razem majsterkować przy aucie." - Kamil.
  Projekt jest finansowany ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności w ramach programu Równać Szanse realizowanego przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży.

Relację zebrali Kamil Szwaj, Bartek Łaski i Damian Kowalik.


Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego