Konkurs o Unii Lubelskiej

ARCHIWUM > 2018/2019

"Od sejmu wohyńskiego do Unii Lubelskiej" - to nazwa gminnego konkursu, który 28.05.2019 r. odbył się w naszej szkole. Około godz. 10 reprezentacje klas VI - VIII SP i III gimnazjum ze szkół w Lisiowólce, Bezwoli, Ostrówkach, Suchowoli i Wohynia zebrały się w salach i rozpoczęły test. Następnie uczniowie z każdej miejscowości utworzyli trzyosobowe grupy i przystąpili do konkurencji zespołowej. Musieli wykazać się wiedzą dotyczącą m.in. okoliczności zawarcia Unii Lubelskiej, jej przebiegu i skutków. Potrzebna była też znajomość ówczesnej mapy oraz obrazu Jana Matejki. Emocje były ogromne. Wszystkiemu przyglądała się komisja, która na zakończenie ogłosiła wyniki. Jak zawsze, nasi uczniowie byli nie do pokonania.

Red. Wiktoria Klementewicz kl. IIIA gim.