ARCHIWUM > 2016/2017

Dnia 13 maja 2017 r. odbyła się  dwunasta edycja  Regionalnego Konkursu Recytatorskiego Poezji Marianny Bocian. Uczestnicy prezentowali się w trzech kategoriach wiekowych  klasy I-III, IV-VI i gimnazjum. W tym roku w zmaganiach poetyckich wzięło udział trzydziestu ośmiu uczestników z czterech powiatów. Jury w składzie: Józef Obroślak z WDK w Lublinie, Ewa Hadrian z WBP im. H. Łopacińskiego w Lublinie, Iwona Niewczas z WDK w Lublinie i Jerzy Deneka dr nauk humanistycznych oceniało tegorocznych uczestników. Prezentację wierszy poprzedził występ dyrektora Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Lublinie, pana Tadeusza Sławeckiego. W konkursie, z Wohynia udział wzięły Anna Juszczyńska, Lidia Teleszko oraz Amelia Połóg. Amelka i Lidka dostały wyróżnienia oraz zostały nagrodzone książkami. Dodatkową nagrodą dla laureatów była wycieczka na warsztaty recytatorsko-teatralne.

Wycieczka odbyła się 12 czerwca 2017 r. Wyjechaliśmy o 9:00 spod szkoły w Czemiernikach. Najpierw było przedstawienie teatralne pt. ''Ania z Zielonego Wzgórza''. Składało się ono z dwóch części poprzedzonych wstępem do sztuki. Po spektaklu rozmawialiśmy z aktorami. Zadawaliśmy pytania związane z teatrem, a aktorzy opowiadali nam prawdziwe historie z ich życia teatralnego. Przykładowe pytania: ''Czy trudno odgrywać zupełnie odmienną osobę od siebie?'', ''Co zrobić, gdy podczas wystawiania sceny zapomni się tekstu?'' albo ''Jak ci aktorzy zaczynali przygodę z teatrem?''. Następnie poszliśmy do restauracji na obiad. Kiedy już zjedliśmy, pojechaliśmy do budynku, gdzie był piękny widok na panoramę Lublina oraz wiele roślin i pasieka pszczół. Na koniec odwiedziliśmy Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Lublinie. Przed zwiedzaniem dyrektor tej biblioteki trochę opowiedział o jej historii. Na tym skończyła się wycieczka i około 18:00 wróciliśmy do domu. Wycieczka się udała.

Lidia Teleszko