„Komedia omyłek”

ARCHIWUM > 2016/2017

2 lutego mogliśmy wspólnie obejrzeć w szkole sztukę „Komedia omyłek”. Jest to farsa napisana przez Szekspira utworzona w XVI wieku! Arcydzieło mające ponad 400 lat nadal jest chętnie wystawiane na deskach teatrów świata, jak i w naszej szkole. Niesamowity wkład reżyserki miała tu pani Teresa Kowalczyk, która przygotowywała młodych aktorów do występu. Gimnazjaliści wyuczywszy się scenariusza liczącego 50 stron i ćwicząc w pocie czoła niekiedy do dość późnych godzin mogli pochwalić się przed szkołą swoją pracą. Naszymi zdolnymi aktorami, którzy podołali przedsięwzięciu są: Weronika Samociuk, Marcelina Łoboda, Kamila Droździuk, Aleksandra Kawicz, Maria Nowica, Szymon Sidor, Wiktoria Klementewicz, Adrian Kłoczko, Lidia Teleszko, Paweł Łaski, Aleksandra Budzyńska, Jakub Petkowicz oraz inni uczniowie, którzy pomagali w realizacji występu od strony technicznej, suflerce Angelice Mikiciuk jak i paniom Agnieszce Juszczyńskiej i Joannie Babicz-Kalinowskiej, które pomogły w utworzeniu tak malowniczej scenografii. Wszystkim serdecznie dziękujemy, a także mamy nadzieję, że każdy bawił się przednio na występie.

M. Łoboda kl. 3A gim.