ARCHIWUM > 2018/2019

„Dzień Kobiet, Dzień Kobiet, niech każdy się dowie, że dzisiaj święto dziewczynek… Tak, właśnie dziś w naszej szkole świętujemy ten dzień. Jak policzono, już po raz 110 wszystkie panie na świecie będą obchodzić swoje święto. „Pierwszy Dzień Kobiet odbył się w 1909 roku. Co ciekawe, jego datą był wówczas 28 lutego. Obecną datę ustanowiono dopiero później. Obowiązuje ona także w Polsce, która celebruje uroczystość na cześć pań wraz z wieloma innymi krajami świata.” A jak ktoś jeszcze nie pamięta, to dziś jest 8 MARCA!
     Szkolne świętowanie widać już od wejścia, chłopcy, jak też nasi panowie z tulipanami w dłoniach, dziewczęta jak co roku
na kolorowo, wiosennie wszyscy zadowoleni i uśmiechnięci. To chyba magia nadchodzącej wiosny J Teatrzyk szkolny „Daleko od szkoły” wraz z chórem szkolnym i zespołem Raczki w gotowości na występ dla całej naszej społeczności. Zespół ukulelistek też ma swoją niespodziankę, nie tylko dla koleżanek w dniu ich święta, ale może właśnie dla kolegów, dzięki którym ta uroczystość nabiera charakteru… Co tu zresztą pisać, zobaczcie sami jak było zdjęcia co prawda nie ukarzą wszystkiego w pełni, ale może uda Wam się uchwycić tę atmosferę miłego i sympatycznego dnia.

E.T.