Projekt bezpiecznie-zdrowo

ARCHIWUM > 2021/2022

Działania projektowe w mikołajkowej atmosferze - „Bezpiecznie i zdrowo nie tylko na sportowo”

Pod takim hasłem w dniu 10.12.2021 r. zrealizowaliśmy projekt społeczny przy współpracy Fundacji Tysiąca Kroków z Lublina.

Projekt w ramach Programu FIO „Młodzieżowe grupy aktywności lokalnej”
dotyczy promocji aktywnego uczestnictwa młodzieży w postawach obywatelskich. My promowaliśmy postawy zdrowego odżywiania, bezpiecznego korzystania z Internetu a wszystko połączone ze zdrowym ruchem i integracją wokół wspólnych działań.

Zadania projektowe koordynowały dwie klasy z wychowawcami klasa 6 z wych. Elżbietą Tarasiuk i część klasy 8 a z wych. Dariuszem Tarasiukiem

Całą uroczystość opracowały i prowadziły: Aleksandra Grzywaczewska, Nikola Borysiuk, Wiktoria Szymańska, Magdalena Samczuk; część techniczno-turniejową nadzorowali uczniowie: Samiyakhon Alimova, Kacper Bliźniuk, Dawid Frączek, Justyna Goluch, Karina Lepieva, Adam Olszewski, Milena Simonian, Gabriela Trochimiak,  Khadiżha Tsitskieva, Maciej Lewczuk.
  Część sportowo-wiedzowa, na której wykorzystaliśmy zakupione w projekcie zestawy do zabaw integracyjnych i sprawnościowych odbyła się na naszej hali sportowej. Każda klasa miała swoją sześcioosobową reprezentację wraz z dorosłą osobą
wychowawcą klasy lub jego zastępcą. Oprócz sprawności sportowo-integracyjnych, uczniowie rozwiązywali krzyżówki o bezpieczeństwie i zdrowiu, oraz układali tematyczne hasła z rozsypanek słownych. Rywalizacja była „gorąca”. Podsumowanie z ogłoszeniem wyników i rozdaniem słodkich niespodzianek przewidziane jest na kolejne spotkanie. Wszystkim gorąco dziękujemy za wsparcie i bardzo ciepłą, radosną atmosferę w rywalizacji klas. W szczególności podziękowania kierujemy do p. Krystyny Łobejko, która wsparła nas doświadczeniem i wraz z uczniami ustaliła konkurencje i zasady oceniania oraz przygotowała grupę  „Cheerleaders Wohyń” prezentowały swój układ na początku każdego spotkania (dziesięciu grup klasowych). Oczywiście gorące brawa dla wychowawców i reprezentantów klas oraz wszystkich uczniów rozwiązujących krzyżówki bo wszystkie te działania złożą się na sukces klasy.
   Dodam jeszcze, że na koniec każdego spotkania chętni uczniowie zatańczyli taniec
belgijkę. To było spontaniczne wyzwanie, ale bardzo chętnie realizowane.
Oto kilka ujęć w tego dnia - zapraszamy do galerii i dwa ujęcia filmowe:

Link 1
Link 2