Zespół Szkół im. Unitów Podlaskich w Wohyniu - Uczniowska strona internetowa

Idź do spisu treści

Menu główne

Dzień Ziemi

WYDARZENIA

Dzień Ziemi, określany jako „Międzynarodowy Dzień Ziemi”, to akcje prowadzone corocznie wiosną, których celem jest promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie. W naszej szkole uczciliśmy to wydarzenie nie tylko wierszem czy piosenką, ale też tańcem, graniem, a nawet prezentacją drukarki 3D z akcentem ekologicznym. Ponadto klasy siódme tego dnia rozpoczęły na naszym Unickim Cmentarzu coroczną akcję pielęgnacyjną tego historycznego miejsca.
 Cała część artystyczna była „Koncertem dla Ziemi”. Szkolne chóry Iskra i Raczki oraz uczniowie klas trzecich (opiekun artystyczny
Elżbieta Tarasiuk) zagrali i zaśpiewali tematyczne piosenki zwracające uwagę na nasze dobre i złe zachowania względem naszej planety Ziemi. Dedykacją dla Ziemi był utwór instrumentalny w wykonaniu Majki Wołosowicz oraz tradycyjne, choć tu bardzo symboliczne „Sto lat” wykonane przez uczniów klas trzecich na dzwonkach chromatycznych. Przygotowane przez panią wicedyrektor Barbarę Banaszczyk uczennice klasy 7 „a” przedstawiły trzy modlitwy zwierząt autorstwa francuskiej poetki Carmen Bernos de Gasztold, uczulając odbiorców na potrzeby zwierząt żyjących pośród nas. Szkolne Cheerleaderki przygotowane przez p. Krystynę Łobejko, zaprezentowały specjalnie przygotowane układy taneczne, które rozpoczynały i kończyły naszą uroczystość. Każdy, kto mógł przyszedł ubrany na zielono.
 W trakcie całego koncertu, prezentowana przez pana Oskara Szczygielskiego nowo nabyta (w ramach projektu „Laboratoria przyszłości”) drukarka 3 D, drukowała liść
symbol rozwijającej się przyrody. Całość uroczystości dopełniła piękna wiosenna dekoracja, zaprojektowana i przygotowana przez panie: Iwonę Babicz Kalinowską i Katarzynę Wołowik. Pamiętajmy, aby te obecne i przyszłe talenty uczniowskie mogły się rozwijać i prezentować, musimy pamiętać i dbać o naszą planetę nie od święta, ale każdego dnia!

Relacja Elżbieta Tarasiuk
zdjęcia
Katarzyna Wołowik

Fragmenty filmowe z imprezy:

https://youtu.be/SanBcyCuEB4

https://youtu.be/T3mKBvMqAlY

https://youtu.be/ZAT89J8gxoUWróć do spisu treści | Wróć do menu głównego