Konkurs o Poleskim PN

ARCHIWUM > 2018/2019

8 maja 8 uczniów naszej szkoły wzięło udział w etapie okręgowym Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Poleskim Parku Narodowym. W kategorii klas III-VI: Joanna Tokarska, Antonina Krawiec i Joanna Reroń; w kategorii klas VII-VIII: Magdalena Kiszka i Szymon Kalinowski; w kategorii gimnazjum: Julia Sawczuk, Zuzanna Petkowicz i Emilia Nast. Po napisaniu testów ( w tym roku w szkole Podstawowej nr 1 w Parczewie) udaliśmy się na ścieżkę edukacyjną „Spławy”. Z Załucza Starego wyruszyliśmy na trasę do Jeziora Łukie. Podziwialiśmy różnorodne zespoły roślinne, ślady żerowania bobrów, czytaliśmy uważnie tablice edukacyjne oraz wysłuchiwaliśmy wiosennego koncertu ptaków. Nad jeziorem zachłysnęliśmy się ciszą i pięknem. Odpoczęliśmy i zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia i ruszyliśmy w drogę powrotną. Szliśmy, szliśmy, szliśmy aż wyszło się nam w Woli Wereszczyńskiej. Było długo, ale pięknie i wesoło. Wiele radości sprawił nam również widok nadjeżdżającego autokaru. Do etapu ogólnopolskiego zakwalifikowały się: Magdalena Kiszka z klasy VIIa oraz Emilia Nast z klasy IIIa gimnazjum. Gratulacje.

red. B. Banaszczyk