Tajemniczy ogród...

ARCHIWUM > 2020/2021

Uczniowie klas trzecich w ramach projektu „Tajemniczy ogród dla pszczół i dzikich zapylaczy” zasadzili rośliny miododajne: jeżówki, szałwię, pysznogłówkę, malwy, kocimiętki itp., tworząc ogród przyjazny pszczołom. Powstał również domek dla owadów, który został umieszczony w naszym ogrodzie. Uczestnicy projektu chętnie dzielili się z młodszymi dziećmi zdobytą wiedzą o życiu i zwyczajach owadów, czytając im bajki i ciekawostki o pszczołach.
    18 czerwca odbyło spotkanie z pszczelarzem, Panem Tomaszem Budzyńskim, który opowiadał dzieciom o życiu i zwyczajach pszczół. Uczniowie mogli obejrzeć ul z ramkami, akcesoria pszczelarza i wykonać świeczki z wosku pszczelego. Dowiedzieli się jak bardzo są to pracowite owady i jak ważne jest ich znaczenie w przyrodzie. Na koniec spotkania uczniowie otrzymali od zaproszonego gościa słoiczek miodu. Odbyła się degustacja miodu i pyłku pszczelego. W imieniu klas trzecich dziękujemy Panu Tomkowi za wspaniałą lekcję przyrody.

J. Kubaczyńska, E. Foremska-Krupska