Dożynki Gminne 2021

ARCHIWUM > 2021/2022

„Nowy chleb już jest w komorze,
Teraz deszczyk padać może,
Żeby ziemia nie pragnęła,
Nowe zboże nam rodziła”

- i tak rok w rok rolnicy śpiewają, a my im wtórujemy, bo przecież ten chlebek z przyjemnością jemy!
Staramy się też
swoim udziałem w dożynkach, uświetnić to święto plonów. Nasz Szkolny zespół werblistów pod kierunkiem p. Elżbiety Tarasiuk, wprowadzał korowód wieńców i koszy dożynkowych na uroczystą Mszę Świętą w kościele pod wezwaniem Świętej Anny w Wohyniu. Gości witały nasze dziewczęta ze szkolnego koła Caritas pod kierunkiem p. Elżbiety Kornieckiej. Każdy z nich otrzymywał kotylion dożynkowy i oczywiście słoneczny uśmiech!
Reprezentantki starszych klas, należące do szkolnego chóru ISKRA, na tegoroczny występ przygotowały trzy utwory, zaś przedstawicielki młodszego pokolenia
zespołu RACZKI dwie piosenki w kwartecie i jedną solo.
Zapraszamy na krótką relację zdjęciowo-filmową z tych chwil na Dożynkach Gminno-Parafialnych Wohyń 2021.

red. E. Tarasiuk

film: