"Sprawni dla Niepodległej"

ARCHIWUM > 2017/2018

"Sprawni dla Niepodległej"

Włączając się w obchody 100 rocznicy odzyskania niepodległości, szkoła w Wohyniu postanowiła na sportowo uczcić to ważne wydarzenie.
 W dniach 19-20 czerwca 2018 r. odbyła się Letnia Olimpiada Sportowa pn. "Sprawni dla Niepodległej". Olimpiadę otworzyła dyrektor naszej szkoły p. Anna Teresa Kowalczyk, witając serdecznie zaproszonych gości, uczestników zawodów wraz z opiekunami. Wszystkim uczestnikom wytrwałości i zadowolenia podczas sportowych zmagań życzył z-ca starosty p. Jan Gil.
  Wykorzystując piękną pogodę impreza została zorganizowana na boisku szkolnym.
Zawody zostały przygotowane w dwóch kategoriach wiekowych. Pierwszego dnia lekkoatletycznie zmagali się uczniowie klas 4-7, natomiast drugiego dnia zawodów
uczniowie klas 1-3. Zawodnicy startowali w biegach, skokach w dal, rzutach piłeczką palantową i lekarską.
  Zaproszenie na Letnią Olimpiadę przyjęły szkoły z: Komarówki Podlaskiej, Suchowoli, Bezwoli, Lisiowólki oraz Ossowy.
 Wszyscy uczestnicy Olimpiady okazali się zwycięzcami dzięki finansowemu wsparciu Starostwa Radzyńskiego oraz Gminy Wohyń. Wszystkie drużyny otrzymały puchary i dyplomy, a każdy zawodnik
pamiątkowy medal oraz sportową niespodziankę.

Organizatorzy: Krystyna Łobejko, Jolanta Chacewicz.