Zespół Szkół im. Unitów Podlaskich w Wohyniu - Uczniowska strona internetowa

Idź do spisu treści

Menu główne

Warsztaty ze stylizacji

ARCHIWUM > 2019/2020

Warsztaty ze stylizacji

  Grupa młodzieży z Wohynia realizująca projekt „Król jedzie, czyli historia o tym, jak Wohyń przygotowywał się do wizyty króla” na początku lutego uczestniczyła w warsztatach ze stylizacji.
  Spotkanie poprowadziła pani Marta Zalega - stylistka, która na co dzień pracuje w Złotych Tarasach w Warszawie. Każdy z uczestników miał wykonaną analizę kolorystyczną i sylwetki. Dowiedział się jakim typem kolorystycznym jest i jakie kolory ubrań są dla niego najkorzystniejsze. Za pomocą chust kolorystycznych stylistka określiła odpowiednią dla każdego z uczestników paletę barw. Były to bardzo przydatne i pomocne informacje.  
Podczas analizy sylwetki uczestnicy spotkania nauczyli się rozpoznawać kształt sylwetki oraz podkreślać atuty figury i maskować niedoskonałości. Młodzież dowiedziała się wiele ciekawych rzeczy o modzie, rozmawiała o tym np. czy czarny kolor wyszczupla, czy to tylko mit? Pani Marta wytłumaczyła uczestnikom, że jeśli sami nie zaakceptują swojego wyglądu, to nigdy nie będą czuć się piękni. Podczas spotkania każdy wymienił trzy rzeczy, które w sobie lubi. Niektórzy mieli z tym mały problem, lecz  po krótkiej chwili przemyśleń wszystkim uczestnikom się udało. Pod koniec zajęć mogliśmy  wybrać, z pomocą pani stylistki ubrania, w których wyglądamy i czujemy się dobrze. Z warsztatów wynieśliśmy dużo porad w kwestii ubrań i kolorów, wiele osób nabrało odwagi i pewności siebie w odkrywaniu własnego stylu.

Relację zebrała Julia Tokarska, kl. VII

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego