ARCHIWUM > 2019/2020

Dnia 7 lutego 2020 roku klasy szóste pod opieką swoich wychowawców ruszyły na kolejną wspólną wycieczkę do Warszawy. Tym razem zaprosili również kilku chętnych uczniów z klasy czwartej. Pierwszym punktem wycieczki był Stadion Narodowy, gdzie uczniowie mogli sprawdzić swoje umiejętności sportowe w zakresie jazdy na łyżwach. Należy przyznać, że wszyscy jeżdżący zaliczyli ten test celująco. Następnie przyszła kolej na główny cel wycieczki, a mianowicie zwiedzanie tym razem Pałacu w Wilanowie. Uczniowie zapoznali się z bogatą historią pałacu, poznali dzieje przebudowy oraz powstawania poszczególnych zbiorów. Uczestnicy mieli możliwość zajrzeć do części w której magazynowane są eksponaty przygotowywane dopiero do wystawienia. Po wyjściu z pałacu przyszedł czas na spacer po parku, który bez względu na czas i porę roku, wywarł na uczniach ogromne wrażenie. Potem nadszedł czas na kino. Uczniowie świetnie się bawili podczas oglądania filmu „Superpies i Turbokot”. Z seansu wynieśli przesłanie, że prawdziwa przyjaźń jest zdolna przetrwać każdą próbę. Po tych wszystkich atrakcjach nie mogło zabraknąć również uczty dla ciała - nie obyło się bez wizyty w MacDonaldzie.

Red. M Panasiuk