Konkurs „BRAINIAC"

ARCHIWUM > 2017/2018

Zwycięstwo w konkursie „BRAINIAC" 2018 w Parczewie

Dnia 05.06.2018 r. drużyna z naszego gimnazjum w składzie: Wiktoria Klementewicz kl. IIA, Julia Maksymiuk kl. IIB i Lidia Teleszko kl. IIB zdobyła pierwsze miejsce w Międzyszkolnym Turnieju Wiedzy "BRAINIAC" organizowanym przez Publiczne Gimnazjum im. Władysława Jagiełły w Parczewie.
 Wszyscy uczestnicy zmierzyli się z konkurencjami z zakresu wielu przedmiotów: matematyki, fizyki, chemii, biologii, geografii i języka angielskiego. Musieli rozpoznać naukowca ze zdjęcia, obliczyć pojemność wagonu, odgadnąć nazwę miasta, podpisać mapę, czy wykonać doświadczenie chemiczne. Na rozwiązanie zadań z różnych dziedzin drużyny miały 20 min. Kolejne konkurencje były nieco krótsze (5 min, 3 min czy 30s). Były zadania pisemne, ustne z teorii, ale również zadanie praktyczne (przygotowanie doświadczenia z chemii). Całe wydarzenie odbywało się na sali gimnastycznej. Każda drużyna miała swój stolik i przypisany kolor. Wszystkim zmaganiom z uwagą przyglądała się publiczność. Dziewczyny pokonały wszelkie przeszkody i zdobyły najwyższą ilość punktów. Pełne wrażeń wróciły z nagrodami i dyplomami do domów.
   Przygotowaniem uczniów do Turnieju zajęła się p. Edyta Uchaniuk
nauczycielka matematyki, a opiekę nad drużyną w Parczewie sprawowała p. Anna Rożen nauczycielka j. angielskiego.

Wiktoria Klementewicz II a i Lidia Teleszko II b