Zespół Szkół im. Unitów Podlaskich w Wohyniu - Uczniowska strona internetowa

Idź do spisu treści

Menu główne

Jasełka 2016

ARCHIWUM > 2016/2017

Bożonarodzeniowa atmosfera królowała dziś w Zespole Szkół im. Unitów Podlaskich

 W ostatnim dniu nauki - przed zimową przerwą świąteczną, w naszej szkole zagościła iście domowa atmosfera. Uwieńczeniem wszystkich podejmowanych w tym okresie działań, które można określić mianem „projektu zespołowego podtrzymującego tradycje bożonarodzeniowe”, były Jasełka.
Zdolności aktorskie prezentowały w tym roku dzieci z nauczania zintegrowanego (przygotowane przez p. Elżbietę Korniecką), kiedy recytowały oraz w sposób symboliczny odegrały poszczególne sceny wcielając się w Maryję (Agata Korniecka), Józefa (Jakub Świderski), pasterzy (Olga Lendzion, Jakub Jakubiak, Oliwier Trościańczyk, Piotr Korczyk), czy królów (Miłosz Trościańczyk, Mateusz Malczewski) wędrujących do betlejemskiej stajenki -  pięknie wypowiedziały swoje kwestie, prezentując je zarówno dla uczniów Szkoły Podstawowej jak i Gimnazjum. Przedstawienie wzbogaciły śpiewem tradycyjnych i współczesnych kolęd połączone zespoły: Raczki i Iskra. W sumie przygotowały
z oprawą muzyczną na instrumentach perkusyjnych i melodycznych, dziesięć utworów oraz jeden instrumentalny (gra: Wiktoria Klementewicz; aranżacje do utworów pod kierunkiem E. Tarasiuk: Arek Samczuk akompaniament na syntezatorze, Maja Antoniuk wibrafon, Aneta Kościańczuk, Julia Tokarska oraz Lidia Teleszko - ...djembe, Anna Gadamska dzwoneczki, Karolina Daniłkiewicz tamburyn).
Projekt ma charakter zespołowy. Realizowany jest na zajęciach religii, godzinach wychowawczych,  w trakcie różnych działań poza zajęciami tj. zajęcia wokalne, koło plastyczne, zajęcia kreatywnego rękodzieła, oraz w czasie wolnym. Projekt ożywia życie naszej szkoły, rozwija tradycje, angażuje w jego realizację wszystkich pracowników oraz rodziców. Działania nie koncentrują się jedynie na Jasełkach, to element wieńczący, pozostałymi działaniami są m. in. przygotowanie spotkania wigilijnego, przygotowanie i roznoszenie świątecznych kart życzeniowych dla emerytowanych pracowników szkoły oraz osób wspierających działania naszej placówki, opłatek klasowy i ogólnoszkolny (dyrekcja i gospodarze poszczególnych klas), strojenie choinek klasowych oraz reprezentacyjnych na korytarzach
gimnazjalnym i SP, po spotkania wigilijne organizowane przez klasy z wychowawcami,  czy wystawy szopek. Mamy nadzieję, że zaangażowanie dzieci i młodzieży w te działania, da wymierny efekt nie tylko w dziele pielęgnowania naszych tradycji, ale też pozwoli na rozwijanie talentów aktorskich od najmłodszych lat, wzmocni integrację między różnymi rocznikami uczniów wokół wspólnych przedsięwzięć.
 Zapraszamy na prezentację przygotowanych Jasełek do Kościoła Parafialnego w dniu 6.01.2017 r. po dziecięcej Mszy Św.

Elżbieta Tarasiuk


Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego