Konkurs na palmę

ARCHIWUM > 2017/2018

Konkurs na najwyższą palmę na wohyńskim Rynku

W Niedzielę Palmową na uroczystą procesją z palmami na wohyński Rynek wiele rodzin przyniosło własnoręcznie wykonane Palmy. Na odbywający się już od kilku lat konkurs na najwyższą palmę wielkanocną swoje prace zgłosiły dzieci, młodzież, a także osoby dorosłe. Uczestników konkursu uhonorowano pięknymi książkami i słodyczami. Ks. wikary Mariusz Grzegrzółka poświęcił na rynku wszystkie palmy wielkanocne. Ks. proboszcz Roman Banasiewicz przewodniczył procesji poprzedzającej uroczystą Eucharystię. Podczas procesji odtworzona została scena triumfalnego wjazdu Jezusa na osiołku do Jerozolimy przed świętem Paschy. W rolę Jezusa jadącego na osiołku wcielił się Artur Banachowicz, uczeń kl. III gimnazjum Zespołu Szkół im. Unitów Podlaskich w Wohyniu.

A. Juszczyńska