ARCHIWUM > 2016/2017

Bal karnawałowy dla uczniów klas 0-3 to dzień niezwykły, wyczekiwany i przygotowywany przez wiele dni, a nawet tygodni. Jest to rozrywka wyjątkowa, dostarczającą dzieciom wielu przeżyć i radości.
    To święto w naszej szkole miało miejsce 12 stycznia 2017r. Sala gimnastyczna, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, zamieniła się w salę balową, pełną barwnie przebranych postaci z różnych bajek, baśni i filmów. Imprezę prowadził wodzirej
pan Arkadiusz. Energicznie pomagała mu dwójka przyjaciół. Były wspólne zabawy, tańce integracyjne w kole, barwne korowody taneczne oraz wspólne śpiewy znanych przebojów. Do zabawy przyłączyli się również rodzice. Najpierw nieśmiało, ale  pod koniec balu bawili się już wszyscy.
   Po pierwszej części fantastycznej, wspólnej zabawy uczniowie udali się do swoich sal na poczęstunek przygotowany przez rodziców, żeby zregenerować siły i przygotować się do dalszej zabawy.
   Po przerwie i
luzjonista umilił nam czas swoją sprawnością i wdziękiem. Na jego występie głośne westchnięcia podziwu roznosiły się po całej szkole.
Każde dziecko podczas zabawy zostało wzbogacone o kolorowy makijaż oraz zabawkę wykonaną z balonów - szpadę, pieska czy kwiatka.
Karnawałowe szaleństwo sięgnęło szczytu podczas pokazu baniek mydlanych, takich ogroooomnych. Buzie same się uśmiechały, a dłonie składały do oklasków.
  Gdy nadszedł czas rozstania, każdy wychodził z zadowoloną miną, ale i z żalem, że zabawa się już skończyła.
  Szkoda, że bal karnawałowy jest tylko raz do roku.

J. Chacewicz