Konkurs "Czy znasz nasze..."

WYDARZENIA

W dniu 3 listopada 2022 r. w Zespole Szkół im. Unitów Podlaskich w Wohyniu miała miejsce VII edycja Powiatowego Konkursu „Czy znasz nasze lasy?”.  Konkurs jest organizowany przez:
Nadleśnictwo Radzyń Podlaski, Zespół Szkół im. Unitów Podlaskich w Wohyniu, Gminę Wohyń, Miasto Radzyń Podlaski, PTTK  oddział w Radzyniu Podlaskim, Towarzystwo Przyrodnicze „Bocian”, ProAgroNatura Doradztwo Rolnicze oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Gminy Wohyń ECHO.  W konkursie wzięło 60 uczniów, którzy rywalizowali w trzech konkurencjach wiekowych: „Skrzat”- klasy I-III; „Młodzik”
klasy IV-VI oraz „Junior” klasy VII-VIII. Oprócz testu wiedzy o lasach, sprawdzającego teorię, uczestnicy rozpoznawali okazy zielnikowe roślin leśnych i odgłosy ptaków. Zmagali się również w konkurencji zręcznościowej. Oczekując na wyniki, uczniowie wzięli udział w wykładzie ilustrowanym pokazem multimedialnym, poprowadzonym przez  pana Krzysztofa Kowalczyka p.t.: „Niesamowity świat gadów i płazów”. Każdy z uczestników otrzymał dyplom i zestaw gadżetów. Nauczycielom wręczono podziękowania i drobne pamiątki. Nagrody laureatom konkursu wręczali: nadleśniczy Nadleśnictwa Radzyń Podlaski pan Leszek Gajuś, wójt Gminy Wohyń pan Tomasz Jurkiewicz i pan Piotr Tarnowski reprezentujący Miasto Radzyń Podlaski. Rozdanie nagród poprzedzone zostało krótkim pokazem umiejętności cyrkowych uczniów uczestniczących w projekcie „Igrce 2022” pod opieką pani Marty Gmur i Kamili Rybickiej.
Z dumą prezentujemy osiągnięcia uczniów naszej szkoły.

Zwycięstwa drużynowe:
Kategoria „Skrzat”: I miejsce: Julia Korolczuk, Bartosz Dominik i Wojciech Rybicki;
Kategoria „Młodzik”: II miejsce: Agata Kocko, Antonina Panasiuk, Jagoda Wawryszczuk
Kategoria „Junior”: I miejsce: Milena Kocko, Zofia Kowalczyk, Jagoda Polańska

Osiągnięcia indywidualne w konkursie „Sowy mądre głowy”:
Kategoria „Skrzat”: I miejsce  - Wojciech Rybicki; II miejsce
Bartosz Dominik;
Kategoria ”Młodzik”: I miejsce - Agata Kocko; IV- miejsce
Antonina Panasiuk;
Kategoria „Junior”: I miejsce
Milena Kocko; II miejsce Zofia Kowalczyk; V miejsce Jagoda Polańska.

Brawo młodzieży. Gratulacje Rodzicom i Nauczycielom. Uczniów z naszej szkoły do konkursu przygotowywali: Barbara Banaszczyk, Jolanta Chacewicz, Iwona Nekresz, Monika Tymosiewicz.

red. B. Banaszczyk