Integracyjny Dzień Dziecka

Integracyjny Dzień Dziecka

W bieżącym roku szkolnym jak zresztą co roku, nasi uczniowie wyjeżdżali na wycieczki rowerowe, autokarowe, wędrówki piesze. Dzień Dziecka, to zawsze czas relaksu dla uczniów po niemalcałorocznej pracy. W tym roku szczególnie wyczekiwany po ostatnich latach izolacji i pracy zdalnej, chęć wspólnych wypraw była ogromna. Oto jedna z relacji klasy 7 „a” i 6, wraz z wychowawcami p. Iwoną Babicz-Kalinowską i p. Elżbietą Tarasiuk wybrały się do Lublina. Pani Iwonka jako kierownik, z dużym wyprzedzeniem zarezerwowała atrakcje integrujące zespoły klasowe, jak też więzi między klasowe. Uczniowie z wielkim zaangażowanie pracowali nad rozwiązywaniem łamigłówek w tematycznych Escape Roomach. Zwiedzając Ogród Botaniczny pod okiem przewodnika, mogli dowiedzieć się o ciekawostkach leczniczych roślin, ludowych tradycjach związanych z ogrodnictwem. Kolekcja ogrodu uniwersyteckiego jest bardzo bogata i obejmuje ponad 1600 drzew gatunków i krzewów, 3300 roślin zielnych i ok. 1600 roślin szklarniowych i je wszystkie, choćby pobieżnie widzieliśmy. W sercu Ogrodu Botanicznego znajduje się Dworek Kościuszków, który w XVIII wieku był własnością stryja Tadeusza Kościuszki i był przez niego odwiedzany. W dworku mogliśmy wsłuchać się w opowieści historyczne, a nasz uczeń Franek Gadamski mógł nawet zagrać na fortepianie ku uciesze nas wszystkich.
  Spacer po Starym Mieście zakończyliśmy ucztą lodową
w tak upalny dzień to była miła chwila relaksu.

rel. Elżbieta T.