Zespół Szkół im. Unitów Podlaskich w Wohyniu - Uczniowska strona internetowa

Idź do spisu treści

Menu główne

Walentynki z szarlotką

ARCHIWUM > 2015/2016
 
 

Walentynki 2016!

Dnia 12.02.2016 r. Samorząd Uczniowski Gimnazjum zorganizował w szkole Walentynki. Uczniowie klasy III A, wykorzystując szkolne zasoby jabłek upiekli szarlotki, których degustacja odbyła się w piątek. Ciasto sprzedano w mgnieniu oka i wszyscy byli zachwyceni.
W tym dniu przeprowadzono również akcję ,,Wszyscy w kolorze walentynkowym - na czerwono!''
Zadaniem uczniów było uranie się w tym dniu – w jak największej liczbie, na kolor czerwony. W akcję zaangażowali się również nasi nauczyciele.
Klasa, która uzyskała największą frekwencję - w odcieniach czerwieni, wygrała. Zwycięską okazała się III A, w której wszyscy mieli na sobie konkursowy kolor. Zostali oni nagrodzeni słodkimi upominkami, ufundowanymi przez Samorząd Uczniowski.


Aleksandra Jędruszczak Kl. III A


 
 

„ Szarlotkowy zawrót głowy” w Wohyniu
O tym, że jabłka są zdrowe nie trzeba nikogo przekonywać, a uczniów Zespołu Szkół im. Unitów Podlaskich w Wohyniu na pewno. Placówka otrzymuje owoce od tutejszych sadowników. Stoją one w skrzynkach na korytarzach i każdy może się nimi częstować. Dlatego uczniowie klasy  III a gimnazjum oraz członkowie samorządu uczniowskiego wystąpili z propozycją, aby wykorzystać je również do pieczenia szarlotek. Pomysł spodobał się dyrekcji szkoły i 11 lutego kilkuosobowa grupa uczniów, pod okiem p. Anny Waleszkiewicz, przystąpiła do akcji: Szarlotkowy zawrót głowy. Wykonane ciasta będą sprzedawane w szkolnym sklepiku z okazji Walentynek, a uzyskane w ten sposób pieniądze zasilą budżet samorządu uczniowskiego.  

Aleksandra Jędruszczak Kl. III A

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego