Zespół Szkół im. Unitów Podlaskich w Wohyniu - Uczniowska strona internetowa

Idź do spisu treści

Menu główne

Spotkania z piosenką 2015

ARCHIWUM > 2015/2016
 
 

"Piętnaście róż - każda za jeden rok festiwalowego śpiewania"
Takimi miłymi słowami i bukietem róż rozpoczął się tegoroczny jubileuszowy festiwal - Otwarte Spotkania z Piosenką Szkolną Wohyń 2015.
...pierwszy festiwal - łał, dawne czasy. Zaczynaliśmy w małej salce gimnastycznej - wtedy wystarczyło miejsca, ale kolejny rok pokazał, że trzeba myśleć o dużej hali (tak wynikało ze zgłoszeń). Trzeba było organizować dużą grupę nauczycieli, aby przygotować dekorację, wtedy jeszcze pod kierunkiem p. Anny Tchorzewskiej, dzisiaj w pięknym stylu kontynuuje to p. Iwonka Babicz-Kalinowska. Nie mogłabym nie wymienić tu osób, które pomagają od początku przy dekoracjach, są to: p. Jolanta Chacewicz, p. Ryszard Kowalczyk, p. Zenobia Marczuk, p. Marek Maksymiuk, p. Tadeusz Rachubik, p. Barbara Wołosowicz i p. Dariusz Tarasiuk; również od wielu już lat – p. Agnieszka Juszczyńska, p. Edyta Uchaniuk, p. Anna Kowalczyk, p. Monika Panasiuk, p. Dariusz Rożen, p. Eugeniusz Chrostowski. Nasze dekoracje, to nie tylko „dzieło dla urody” i miłej atmosfery – jakby ktoś pomyślał, ale przede wszystkim praca nad wygłuszeniem hali sportowej, aby można było w lepszej akustyce prezentować przygotowane utwory.
Kilka pierwszych lat, to była typowa „piosenka szkolna” – czyli wszystko…, ewaluowaliśmy więc i Otwarte Spotkania z Piosenką Szkolną stały się „tematyczne”. Na pewno było to ułatwieniem dla komisji – przy ocenie, ale myślę, że też dodatkową atrakcją dla przygotowujących się „na zadany temat”. Śpiewaliśmy więc i na ludową, i na żołnierską nutę, ekologicznie i religijnie, patriotycznie i z podziałem na lata 80-te czy 90-te. Przez wszystkie te lata łączyła nas dobra polska piosenka i chęć zjedzenia pysznego wohyńskiego bigosu  W tym miejscu – nie tylko ja, ale całe pokolenie festiwalowiczów dziękuje naszym paniom kucharkom.
Jak każde wydarzenie, tak i to, żeby trwało, musi mieć wsparcie w życzliwych finansowo ludziach i instytucjach. Nie sposób jest wymienić tutaj wszystkich, którzy dokładali cząstkę siebie dla uatrakcyjnienia nagród, ale pozwolę sobie choć w jednym zrobić wyjątek – nikt nie był tak wytrwałym sponsorem, prze te wszystkie lata, jak nasz pan doktor – Ryszard Gaworecki, za co serdecznie dziękuję w imieniu wszystkich dotychczasowych uczestników festiwalu.
Zapytują nas, czy damy radę „dotrwać” do kolejnej rocznicy? Byłoby miło – dać radę… Nie mogę zagwarantować kolejnych pięciu lat, choć patrząc wstecz – cóż to jest pięć… Lecz jeśli – to już dzisiaj proponuję nowy cykl piosenek: „Cztery pory roku” – każda na kolejny rok; rozpoczniemy od jesieni w piosence 
Jeszcze raz dziękuję wszystkim, którzy społecznie z poświęceniem, udzielają się, aby promować nie tylko piękny śpiew, ale przede wszystkim dają szansę zaistnienia dzieciom, rozwijania ich talentów scenicznych, nawiązywania nowych znajomości, zapamiętania, że jest taka miejscowość jak Wohyń, gdzie od piętnastu lat, każdego listopada Dyrekcja Szkoły wraz ze mną, oczekujemy na roześmianych uczestników z zaprzyjaźnionych już z nami szkół.
- Elżbieta Tarasiuk
15 lat z piosenką szkolną – w bieżącym roku tj. 26.11.2015 śpiewaliśmy patriotyczno/ojczyźniane piosenki z hasłem ekologicznym (każdy zespół oprócz piosenki przygotował hasło, które prezentował na scenie; specjalną nagrodę, przygotowaną przez p. Bożenę Mróz z Wydziału Gospodarki i Ochrony Środowiska w Radzyniu Podlaskim przydzielił nasz wieloletni pszczelarz i działacz społeczny w popularyzacji tej dziedziny, p. Kazimierz Brudkowski). Na jubileuszowe spotkania przyjechało 110 uczniów z opiekunami. Dziękujemy za przybycie:
 p. Izabeli Smogorzewskiej – Zespół Placówek Oświatowych w Woli Osowińskiej
 p. Małgorzacie Marciszewskiej – SP im. Marii Dąbrowskiej w Rudnie
 p. Halinie Mironiuk i p. Driuszowi Jurkowi – SP im. Św. Jana Pawła II w Białce

 p. Małgorzacie Cegłowskiej – SP z Oddziałami Przedszkolnymi im. Józefa Ignacego Kraszewskiego w


 p. Grzegorzowi Kornackiemu – SP im. Tadeusza Kościuszki w Czemiernikach
 p. Agnieszce Zgiet – SP w Rossoszu
 p. Grażynie Romaszewskiej – SP w Lisiowólce

komisji:

 p. Ewie Śliwińskiej
 p. Markowi Maksymiukowi
 p. Rafałowi Król
 p. Łukaszowi Korszniewiczowi

Przyznane miejsca w poszczególnych kategoriach:
 zespoły wokalne IV-VI
1 miejsce – Happy Kids – ZS w Ulanie Majoracie
2 miejsce – Zespół wokalny z SP w Czemiernikach
3 miejsce – Raczki z ZS w Wohyniu
wyróżnienia:
- Zespół Wokalny z SP w Wisznicach
- „Mięta” z SP w Woli Osowińskiej
- Zespół Wokalny z SP w Białce
 zespoły wokalne I-III
1 miejsce – Zespół Wokalny z SP w Wisznicach
2 miejsce – Zespół „Mini” – Wola Osowińska
3 miejsce – Zespół „Ulaniacy” – ZS w Ulanie Majoracie
wyróżnienie – „Wesołe nutki” ZS im. Jana Pawła II SP w Białce
 soliści IV-VI
1 miejsce – Wiktoria Skowron – SP Wola Osowińska
2 miejsce – Natalia Dyjak – ZS w Ulanie Majoracie
3 miejsce – Aneta Korszeń – SP w Rudnie
Nagrody specjalne ufundowane przez proboszcza parafii św. Anny w Wohyniu ks. Romana Banasiewicza:
I nagroda specjalna – Wiktoria Skowron (przenośny głośnik)
II nagroda specjalna – Zespół Wokalny z Czemiernik (obraz na płótnie – Unici z Pratulina)
Nagroda za hasło ekologiczne – Natalia Semeniuk – SP w Białce


SPONSORZY FESTIWALU
Wszystkie nagrodzone zespoły otrzymały pamiątkowe statuetki i soliści – medale, ufundowane przez p. Ryszarda Gaworeckiego oraz pokaźne nagrody typu radiomagnetofony, zestawy karaoke, torby turystyczne – ufundowane przez starostę powiatu radzyńskiego p. Lucjana Kotwicę, dodatkowo dzieci otrzymały długopisy, batony, lizaki czy czapki „Zapiecek” z pamiątkowymi Eko-torebkami. Dla wszystkich, jak co roku, przygotowany był bigos. Stąd nasze gorące podziękowania wszystkim, którzy wspomagają nasze przedsięwzięcie nie tylko rok czy dwa, ale nawet przez całe piętnaście lat!

Elżbieta Tarasiuk

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego