Zachowujemy pamięć o unitach

ARCHIWUM > 2015/2016

Zachowujemy pamięć o unitach

W poniedziałek 30 maja wyruszyliśmy na cmentarz unicki. Cmentarz jest oddalony  kilometr od szkoły, położony wśród łąk i pól.  Wszyscy lubimy chodzić na cmentarz unicki. Porządkując groby oraz odsłaniając kamienny mur grabimy, wyrywamy chwasty i korzenie, dzielimy się rękawiczkami. Sprzątając też miło i przyjemnie spędzamy wspólnie czas. Lubimy tam wypatrywać gniazda, już dawno opuszczone przez ptaki, chodzić między wysokimi trawami i obserwować życie owadów i małych ssaków, które można tam dostrzec. Za każdym razem podziwiamy piękną lipę, która jest pomnikiem przyrody, a w drodze powrotnej odpoczywamy przy kościółku w Bezwoli.
   O cmentarz zadbali uczniowie klas czwartych i szóstych wspólnie z nauczycielami.

Op. Ania Juszczyńska, kl. VI b