Rocznica 3 Maja

ARCHIWUM > 2017/2018

Nasze życie jest jak wielkie jezioro wolno wypełniające się strumieniem lat. W miarę, jak woda się podnosi, ślady przeszłości znikają pod nią jeden za drugim. Ale wspomnienia zawsze będą wychylać głowę, póki jezioro się nie przepełni.
Alexandre Bisson

Pamiętając o obowiązku patriotycznym upamiętniania ważnych dla każdego polaka wydarzeń historycznych, dbania o pamięć naszej przeszłości, a przez to kształtowania obecnego pokolenia. Uczniowie Zespołu Szkół pod kierunkiem pań: Teresy Kowalczyk, Genowefy Domańskiej i Elżbiety Tarasiuk przygotowali część artystyczną z elementami teatralnymi, upamiętnili nie tylko wydarzenia dotyczące uchwalenia Konstytucji 3 Maja, ale również historię polskich symboli narodowych. Całość została wzbogacona śpiewem szkolnych zespołów wokalnych i grą uczniów na gitarze (Mateusz Misztal) i syntezatorze (Piotr Kawicz).

E. Tarasiuk